Informacijos teikimas neveikiančių kraujo centrų donorams


Mieli donorai,

Daugėja paklausimų iš donorų, kurie yra davę kraujo UAB Kraujo donorystės centras ir VšĮ Kauno kraujo centras. Minėtos įstaigos nutraukė donorystės veiklą, todėl iškilo problema dėl informacijos apie donorų kraujo davimą pateikimo, neišduotus donoro pažymėjimus, neatliktas žymas donoro pažymėjimuose ir pan. Šiems donorams, davus kraujo kitose kraujo donorystės įstaigose, nėra galimybės užfiksuoti buvusius kraujo davimus, o donorai, kurie daug kartų neatlygintinai aukojo kraujo ir aktyviai dalyvavo donorystės veikloje, nėra teikiami Donorystės žymūno, Nusipelniusio donoro ir Garbės donoro vardui gauti.

Atkreipiame dėmesį, kad duomenys bendrame donorų registre kaupiami tik nuo 2012 m. birželio 1 d. (duomenis teikia visos Lietuvos kraujo donorystės įstaigos). Už duomenų pateikimą yra atsakingos jas teikiančios kraujo donorystės įstaigos.

Ką reikėtų daryti?

1. Jeigu turite UAB „Kraujo donorystės centras“ ir VšĮ „Kauno kraujo centras“ išduotą donoro pažymėjimą, kuriame atliktos visos žymos apie kraujo davimą, pažyma apie kraujo davimą ar donorų įskaitos kortelės patvirtinta kopija nėra būtina. Norėdami būti neatlygintinais kraujo donorais mūsų centre ir toliau tęsti neatlygintinos donorystės veiklą, pateikite esamą donoro pažymėjimą, kuriame ir toliau bus žymimas kraujo davimų kiekis. Būtinai paminėkite, jog esate buvęs kitų kraujo centrų donoras ir paprašykite užfiksuoti kraujo davimo kartų kiekį (į programą bus įvestas komentaras apie neatlygintinai duotą kraujo kiekį kituose centruose).


2. Jeigu neturite išduoto pažymėjimo arba jame nėra atliktos visos atžymos apie kraujo davimus kituose kraujo donorystės centruose, taip pat, jei kraujo davėte iki 2012 m. balandžio 01 d., kuomet pradėjo veikti bendras Lietuvos Respublikos kraujo donorų registras, patariame asmeniškai kreiptis į Kauno miesto savivaldybės archyvą, kuriam perduotos saugoti visos bankroto proceso metu rastos donorų kortelės.

Kauno m. savivaldybės administracijos archyvų skyrius
Laisvės al. 94 A, Kaunas
LT-44251

Kontaktai: 
KAUNO M. SAVIVALDYBĖS ARCHYVŲ SKYRIUS

 

Ačiū Jums. Visuomet maloniai laukiame apsilankant Nacionaliniame kraujo centre.