Sėkmės istorijos


Reikia duoti, kad galėtum imti

Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, kurį gamina tik žmogaus organizmas. Ligoninėse dažnai atliekami kraujo perpylimai, kurių metu gelbstima žmogaus  sveikata ar net gyvybė.

Pakalbinome vienos šeimos narius, kurie su tuo susidūrė. „Nors praėjo nemažai laiko nuo to įvykio, bet tos nakties košmarą prisimenu iki šiol. Laukiausi vaikelio, pasidarė bloga, alpau. Vyras nuvežė į gimdymo namus. Ten ramsčiau sienas. O kai medikų akivaizdoje nualpau, visi pradėjo šokinėti aplink mane. Moterys tikriausiai žino, kas yra negimdyvinis nėštumas. Nepajutau, kaip atsidūriau ant operacinės stalo. Netekau daug kraujo, todėl buvo atliekamas kraujo perpylimas, - pasakojo p. Marija Šylobryt.

Klausiame: Kas būtų, jei nebūtų buvę kraujo? „Liūdnai būtų pasibaigę“, - giliai  atsiduso Marija.

Marijos vyras Ryšard pasakojo savo tos nakties išgyvenimus . “Kai atsigavau po patirto streso ir supratau donorų reikšmę ligonių gydyme, pirmą kartą atėjau į Nacionalinį kraujo centrą ir atsidėkodamas paaukojau kraujo.   Nuolat dovanoju kraujo, nes žinau, kad jis gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę.  Mano žmona taip pat tapo donore. Dabar dažnai organizuoju kraujo donorystės akcijas savo darbo kolektyve ir aiškinu bendradarbiams apie kraujo donorystės reikšmę.

Iki šių dienų jaučiu dėkingumą donorams, kurių paaukotas kraujas išgelbėjo mano žmonos gyvybę, vaikučių mamą. Niekada negali žinoti, kada ir kuriam iš mūsų gali prireikti kraujo perpylimo, todėl manau, kad į kraujo fondą reikia avansu "įlieti" savo kraujo dalį. "Reikia duoti, kad galėtum imti“,- tokiais žodžiais savo pasakojimą užbaigė Marijos vyras Ryšard Šylobryt.