18

Birželio

2018

Birželio 15 d. prasidėjęs neatlygintinos kraujo donorystės turas po Lietuvą per tris dienas surinko apie 350 donorų

Nacionalinio kraujo centro iniciatyva birželio 15 d. startavo 9-asis neatlygintinos kraujo donorystės turas po Lietuvą.  Turo atidarymui skirti renginiai prasidėjo Vilniuje ir jau aplankė Alytų bei Molėtus. Per tris turo dienas kraujo paaukojo daugiau kaip 350 žmonių. Atidarymo šventėje Vilniuje pagerbta ir apdovanota daugiau nei 250 nusipelniusių donorų –  tai 20 ir daugiau kartų paaukoję kraujo žmonės.

Gausiai su kolegomis, šeimomis, bičiuliais susirinkusius donorus sveikino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Edita Bishop,  laikinai Nacionalinio kraujo centro direktoriaus pareigas einanti Ignė Klangauskienė, Donorystės skyriaus vedėja Eglė Paukštytė, atidaryme apsilankė ir donorams padėkojo Vilniaus mero pavaduotojas, kuruojantis sveikatos klausimus, Gintautas Paluckas.

Aktyviausiems Lietuvos kraujo donorams koncertavo ir puikią nuotaiką bei vakaro atmosferą kūrė populiarūs operos solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, Aistė Pilvelytė ir kitos  populiarios muzikinės grupės.

„Būk čia dėl kitų. Duok kraujo. Dalinkis gyvenimu“ – taip skamba šių metų kraujo donorystės turo kvietimas savanoriams, kurį per Lietuvą sutiko skelbti Turo ambasadoriumi sutikęs tapti visuomenės veikėjas G. Liaudanskas-Svaras.  Turo renginiai tęsis iki rudens – bus  aplankyta kaip niekad daug – net pusšimtis – Lietuvos miestų ir miestelių.

Pasak Nacionalinio kraujo centro vadovės, ilgai truksiantis šių metų turas – simbolinė dovana 100-metį mininčiai Lietuvai. Artimiausios Turo kelionės birželio 19 d. – į Raseinius, Pakruojį, birželio 20 d. – į Skaistgirį, birželio 20 d. –  į Šakius ir t.t.

Labai kviečiame apsilankyti renginiuose, iš arčiau susipažinti su donoryste, paaugoti kraujo, pajusti buvimo dėl kitų, dalinimosi gyvenimu džiaugsmą ir prasmę.

Turo tvarkaraštį rasite: https://v2.kraujodonoryste.lt/naujienos/startuoja-2018-metu-neatlygintinos-kraujo-donorystes-turas-per-lietuva.html