27

Kovo

2015

Būsimi karininkai dovanojo kraują sunkiai sergantiems Lietuvos žmonėms

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje surengta kraujo donorystės akcija, kurios metu Akademijos bendruomenė neatlygtinai davė kraujo. Labai simboliška, kad šalį ginklu ginti pasirengę kariūnai neabejingi ir svetimo skausmui.

Jau tradiciniu tapęs du kartus per metus Kariūnų bataliono ir VšĮ Nacionalinio kraujo centro organizuojamas renginys šiemet sulaukė daugiau kariūnų ir Akademijos darbuotojų dėmesio nei įprastai. Dauguma jų kraujo duoda ne pirmą kartą.

Kaip sakė vienas akcijos organizatorių, kapitonas Paulius Čižauskas, kariūnai teigiamai vertina tokias akcijas, kurios padeda ir netgi gelbėja gyvybes. „Kario pareiga ne tik saugoti taiką bei ginti tėvynę, bet ir gelbėti gyvybes, padėti bėdos ištiktiesiems,”  - sako jau devintą kartą kraują neatlygintinai duodantis karininkas.

Akademijos bendruomenė pažadėjo, kad ši akcija Lietuvos karo akademijoje vyks dar ne kartą. Kariūnų surinktas kraujas, pagal poreikį, keliaus į ligonines visoje šalyje. Nacionalinio kraujo centro specialistų teigimu, vienas donoras gali išgelbėti net 3 gyvybes, tad Karo akademijoje suaukotas kraujas gali pagelbėti beveik 200 žmonių.