13

Balandžio

2015

Dalintis galima net krauju

Balandžio 8 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Vilkaviškio rajono Policijos komisariato (toliau – PK) pareigūnai tapo neatlygintinais kraujo donorais.

Kraujo donorystės akcijos sumanytojas – Vilkaviškio rajono policijos komisariatas – pasikvietęs pas save VšĮ Nacionalinį kraujo centrą su mobilia kraujo ėmimo įranga, šią dieną tapo tikra laboratorija. Pirmą kartą tampančius donorais Vilniaus kraujo centro donorų organizatorė Rimanta Vanagienė ramino, kad kraujo davimo procedūra yra visiškai saugi, greita ir nesudėtinga.

Kadangi tokia akcija Vilkaviškio r. PK buvo organizuota pirmą kartą, dalyvavusių skaičius maloniai nustebino kraujo centro darbuotojus. Kraujo donorais tapo dvidešimt pareigūnų. Norinčių tapti kraujo donorais buvo kur kas daugiau, ir tik dėl tam tikrų priežasčių kai kurių pareigūnų kraujas nebuvo imamas.

Akcijoje dalyvavo ne tik pareigūnai, bet ir Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ šeši tuo metu galėję atvykti darbuotojai, kurie, pakviesti prisijungti prie pareigūnų, nė akimirką nesudvejojo tapti neatlygintinais kraujo donorais.

Dauguma akcijoje dalyvavusiųjų, kurie davė kraują kilniam tikslui pasiekti, donorais tapo pirmą kartą. Džiugu buvo matyti puikią pareigūnų nuotaiką, pasiryžimą ir begalinį norą neatlygintinai aukoti kraują, kuris padės sunkiai sergantiems žmonėms ir suteiks galimybę pasveikti, viltį gyventi ir džiaugtis gyvenimu. 

Nacionalinio kraujo centro darbuotojai nuoširdžiai dėkojo akcijos dalyviams. Visiems donorams buvo įteiktos Nacionalinio kraujo centro atminimo dovanėlės ir donorystę patvirtinantys pažymėjimai.

Tikimės, kad ir ateityje panašiose kraujo donorystės akcijose gausiai dalyvaus bendruomenės žmonės. 

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija