16

Kovo

2015

Kraujo donorystės akcija PC „Bruklinas“

Šiaulių prekybos centras „Bruklinas“ kartu su Nacionalinio kraujo centru organizuoja neatlygintinos kraujo donorystės akciją „Tu gali padovanoti gyvenimą“. Visi norintys ir galintys padovanoti kraujo yra laukiami PC „Bruklinas“ kovo 17-ąją dieną nuo 12:00 iki 17:30 valandos.

“Kraujo donorystės akcija norime paremti šią kilnią misiją ir priminti mūsų lankytojams apie šio socialinio reiškinio svarbą bei naudą, paskatinti juos prisijungti. Taip pat norime atkreipti savo lankytojų dėmesį, kad kiekvienas asmuo gali prisidėti prie gero darbo - juk lašas kraujo kažkam jo laukiančiam gali išgelbėti gyvybę. Mes kiekvienas galime duoti tai, kas yra unikaliausia ir nieko nekainuoja, tačiau kuria didžiulę vertę kitų gyvenimams.” – teigia PC „Bruklinas“ projektų vadovė Eglė Šulcaitė.

Tapti kraujo donoru galima visiems sveikiems ir pilnametystės sulaukusiems asmenims. Vyrai per metus gali kraujo duoti šešis kartus, moterys – keturis. Iš donoro paimama tiek kraujo, kad būtų saugu ir nekiltų jokių nepageidaujamų reiškinių. Po kraujo paėmimo procedūros žmogui visiškai pakanka išgerti stiklinę vandens ar saldintos arbatos – ir po dešimties minučių jis jau gali dirbti įprastinį darbą.

Kraujas yra stebuklingas gyvybės šaltinis, gebantis visiškai atsigaminti per šešias savaites. Deja, tapti kraujo donorais žmones vis dar kausto įvairios baimės ar mitai. Vieni baiminasi adatų, kiti – galimų ligų ar blogavimo po procedūros. Tačiau visi šie mitai jau senai paneigti. Kviečiame nelikti abejingais ir padovanoti kraujo.

Dovanoji kraujo – pasirašai už gyvenimą!