10

Spalio

2019

Medicinos srities specialistus vėl suburs tradicinė mokslinė-praktinė konferencija. Kviečiame registruotis.

 

VšĮ Nacionalinis kraujo centras kartu su Vilniaus universitetu, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikos 2019 m. spalio 23 d. organizuoja kasmetinę, tradicija tapusią, tarptautinę mokslinę – praktinę konferenciją „Šiuolaikinė kraujo komponentų transfuzija - nuo donoro iki recipiento” (Modern Blood Component Transfusion – from Donor to Recipient).

Į šią tarptautinę mokslinę – praktinę konferenciją susirinks ir pranešimus skaitys ne tik Lietuvos sveikatos priežiūros specialistai bei mokslininkai, bet ir svečiai iš užsienio.

Konferencijos tikslas – pateikti išsamią informaciją, pristatant transfuziologijos bei kraujo donorystės sektoriaus naujienas, pasidalyti patirtimi su užsienio šalių mokslininkais, susipažinti su transfuzine praktika, esant tokioms skubioms sveikatai ir gyvybei pavojingoms būklėms kaip perioperiacinė anemija, įvairios traumos, urgentinės neurochirurginės būklės, kraujavimas akušerijoje ir pan. Konferencijoje apžvelgsime kraujo donorų telkimo ir grįžtamumo užtikrinimo strategijas, medicininės kraujo donorų atrankos procesą, kraujo perpylimo saugumo užtikrinimą donoro podonacinės informacijos valdymo procese bei pristatysime kitas aktualias temas, sudarant sąlygas diskusijoms apie šiuolaikinę saugią kraujo transfuziją ir kraujo donorystės organizavimą.

Pranešimus skaitys didelę klinikinę praktiką turintys gydytojai ir mokslininkai iš Lietuvos - prof. J. Gudaitytė, prof. A. Macas, prof. K. Rimaitis, doc. A. Gelmanas, prof. Diana Bilskienė, prof. L. Jančorienė, dr. D. Remeikienė, Mario Chin (Portugalija), Tomislav Vuk (Kroatija), prof. Wim de Kort (Nyderlandai).

Konferencija skirta visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, laboratorinės medicinos specialistams, farmacijos specialistams bei bendrosios praktikos slaugytojoms.

„Džiaugiamės, jog Lietuva palaiko glaudžius santykius su žinomais užsienio šalių mokslininkais ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovais, kurie atvyksta pasidalinti naujausiomis žiniomis bei patirtimi. Neabejotinai tai turi didelę reikšmę ne tik pačiai kraujo donorystei, bet ir daugumai medicinos sričių, kuriose kraujo panaudojimo poreikis, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas yra itin didelis. Atsižvelgiant į mokslo bei transfuzinės praktikos raidą, labai svarbu domėtis ir susipažinti su besikeičiančiomis kraujo transfuziologijos tendencijomis, su tikslu pasiekti aukščiausių rezultatų ir svarbiausių tikslų, - suteikti kuo profesionalesnę pagalbą gerinant ir išsaugant žmogaus sveikatą bei gyvybę. Kadangi dažnai pasitaiko klinikinių situacijų, kuomet recipientui reikalinga atlikti transzfuzija, labai svarbu monitoruoti visą kraujo donorystės procesą bei dalintis užsienio šalių klinikinės praktikos patirtimi su kolegomis, diskutuoti ir mokytis. Šioje konferencijoje pateikta medžiaga bus naudinga ne tik tiems asmens sveikatos priežiūros specialistams, kurių klinikinis darbas tiesiogiai siejasi su transfuziologija, bet taip pat ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams“- teigia VšĮ Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Renginyje bus užtikrintas sinchroninis vertimas iš/į lietuvių/anglų kalbas.
Renginio vieta: 2019 m. spalio 23 d., Lietuvos mokslų akademija, Gedimino pr. 3, Vilnius.
Dalyvavimas renginyje NEMOKAMAS.
Renginio dalyviams bus įteikiami 8 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Registracija į renginį vykdoma internetu, paspaudus šią nuorodą: REGISTRACIJA

Paspaudus šią nuorodą, taip pat galima rasti ir konferencijos programą. Registracija vykdoma iki 2019 m. spalio 20 d.

Nuotraukoje - Lietuvos mokslų akademija (lma.lt).