25

Balandžio

2018

Nacionalinio kraujo centro bendradarbiavimas su "Ahmadija"

ASOCIACIJA “AHMADIJA”

“MYLĖK KIEKVIENĄ, NEKĘSK NĖ VIENO”

 

Kraujo Donorystės Akcija

2018

 

Pranešimas Spaudai

 

Kovo 30d.Vilniuje, jau antrus metus iš eilės į Nacionalinio kraujo centro padalinį VCUP prekybos centre rinkosi asocijacijos „Ahmadija“ nariai norėdami padaryti gerą darbą ir paaukoti kraujo sergantiesiems. Tikimės,kad tai taps gražia tradicija.

Šią dieną prieš trejus metus įkūrėme asociaciją „Ahmadija“ tad šia pasikartojančia akcija norime įprasminti mums svarbią datą. Nors mūsų gretos dar negausios, tačiau nesėdime rankų sudėję. Norime būti naudingi ir jaustis reikalingi šiam kraštui, kuriame mes dabar gyvename, dirbame, kuriame auga mūsų vaikai ir su Lietuva mes siejame savo ateitį.

Asociacijos „Ahmadija" nariai užsiima savanoriškos veiklos plėtojimu, apimančiu kultūrinio ir socialinio gyvenimo sritis. Šiais metais antrą kartą surengėme tvarkymosi „waqar-e-amal“ akciją vykusią naujametinę naktį. Po pramogų asociacijos nariai padėjo už tvarką atsakingų įmonių  darbuotojams tvarkyti pagrindinę sostinės – Katedros aikštę, taip pat aktyviai dalyvauja ir rengia įvykius Elektrėnų šeimos namuose. Asociacijos nariai aktyviai skatina savanoriauti ir kitus žmones.

Asociacijos narių Lietuvoje kolkas nėra daug, tad pasikvietėme svečių iš Anglijos, jų atvyko net 10. Taip pat stengėmės paraginti visuomenę prisidėti prie šios prasmingos akcijos ir duoti kraujo. Tai darėme socialinio tinklo „Facebook“ pagalba , taip pat dieną prieš kraujo donorystės akciją Vilniaus Katedros aikštėje dalinome skrajutes žmonėms apie kraujo donorystę svarbą bei kvietėme kiekvieną prisidėti ir padaryti gerą darbą.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Kad užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Akcijos metu sulaukėme daug savanorių, kraujo donorystės centras suskaičiavo jų net apie 40 donorų.

Tikimės,kad padėjome išgelbėti bent kelioliką žmonių mūsų dovanotu krauju. Taip pat viliamės, kad žmonės susimastys daugiau apie kraujo aukojimo svarbumą ir naudą visuomenei.