01

Vasario

2018

Pagerbtos projekto „Kauno regionas gali“ įmonės nugalėtojos – aktyviausios neatlygintinos kraujo donorystės akcijos dalyvės

Praėjusių metų spalio 25 d. prasidėjusi Nacionalinio kraujo centro ir radijo stoties „TAU“ organizuota kraujo donorystės akcija „Kauno regionas gali“ subūrė apie pusę tūkstančio Kauno miesto ir rajono gyventojų. Akcijoje geranoriškai sutiko dalyvauti 8 Kauno rajono savivaldybės.

Daugiau nei 2 mėn. vykęs turas „Kauno regionas gali“ baigėsi – organizatoriai pagerbė akcijoje dalyvavusių Kauno rajono įmonių, įstaigų kolektyvus. Nacionalinio kraujo centro specialistai, Kauno regiono plėtros agentūros ir radijo stoties „TAU“ atstovai susitiko su aktyviausiai akcijoje dalyvavusių įmonių kolektyvais. Apdovanojimai įteikti itin šiltai turo organizatorius sutikusiems Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikams, draugiškai įmonei „Intermedix Lietuva“, kurios vadovai svečius supažindino su darbo erdve, komanda, aptarė tolesnius bendradarbiavimo, su kraujo donoryste susietus projektus, Nacionalinės žemės tarnybos Kėdainių skyriui ir Birštono sanatorijai „Versmė“. Įmonės laimėtojos – sanatorijos „Versmė“ direktorių Antaną Danį pasveikinti atvyko ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys.

organizatoriai dėkoja visiems ir kiekvienam, prisidėjusiam prie neatlygintinos kraujo donorystės idėjos sklaidos, donorystės palaikymo, skatinimo, rėmimo, bendradarbiavimo, ir ypatingai dėkoja tiems, kas dalinosi neįkainojama dovana. Akcijoje dalyvavę įmonių darbuotojai, suvokdami donacijos svarbą, taip pat kvietė, ragino visus Kauno rajono gyventojus nebijoti procedūros, rasti kelias akimirkas ir skirti laiko kito žmogaus brangiausiam turtui – sveikatai ir gyvybei – gelbėti.

Lietuvoje kasmet prireikia bent 100 tūkstančių kraujo donacijų, o vienas donoras, dalindamasis tuo, kas jam nekainuoja, geba išgelbėti net tris gyvybes. Nacionalinis kraujo centras ir kiti akcijos organizatoriai kviečia visus piliečius nelikti abejingais ir dalintis gerumu ne tik specialiai tam skirtų akcijų metu. Pagalba laukiama ir reikalinga bet kuriuo metu – būkime ne tik matomi, bet ir labai svarbūs.

Dalinkimės gerumu ir drauge įžiebkime gyvenimo viltį tiems, kuriems labiausiai jos reikia.