31

Kovo

2015

Per dvi dienas kariai ir pareigūnai paaukojo kraujo, kuris išgelbės šimtus gyvybių!

Lietuvos kariai ir pareigūnai savo pavyzdžiu kasmet įrodo, kad yra neabejingi svetinam skausmui ir pasirengę suteikti gyvybės viltį ir gyvenimo džiaugsmą šimtams žmonių. Vien per dvi kraujo donorystės akcijos dienas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų pėstininkų bataliono ir mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas” kariai  neatlygintinai davė kraujo, kuris galės padėti išgelbėti beveik 400 gyvybių. Tradicija tapusiose akcijose mielai dalyvauja ne tik kariai, bet ir jų vadai. Dauguma neatlygintinai kraują aukojančiųjų tai daro ne pirmą kartą.

Jau trečią kartą neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje dalyvavo ir  Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnai ir darbuotojai. Per dvi valanadas net 26 rinktinės pareigūnai savanoriškai dovanojo kraujo, kuris, pagal poreikį iškeliaus į visas šalies ligonines. 

Akcijų metu Nacionalinio kraujo centro darbuotojai įteikė atminimo dovanėles, o pirmą kartą neatlygintinais donorais tapusiems įteikti pažymėjimai apie jų kilnų poelgį.

Nacionalinio kraujo centras primena, kad kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, nesergantys lėtinėmis, širdies kraujagyslių ligomis ar cukriniu diabetu. Kraujas imamas į sterilius, vienkartinius plastikinius maišelius, instrumentai ir darbo priemonės yra naudojami tik vieną kartą, todėl nėra net menkiausios rizikos užsikrėsti. Lietuvos kraujo centruose nuolat stebimi ir vertinami donorų sveikatos rodikliai. Lietuvos bei kitų šalių ilgametė patirtis liudija, kad kraujo donacija neturi neigiamos įtakos donorų sveikatai. Kraujo davimai stimuliuoja kaulų čiulpų funkciją, stiprina žmogaus imunitetą ir gerina kraujotaką.