04

Birželio

2018

„Rugutės“ kraujo donorai per dešimtmetį pagelbėjo 1,5 tūkst. ligonių

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ birželio 2 dieną surengė tradicinę kraujo donorystės akciją „Padovanok lašelį“.  

Šį birželį P. Smuglevičiaus gatvėje esančiuose „Rugutės namuose“ Vilniuje jau dešimt metų fondo steigėjai Edita ir Dainoras Abrukauskai kartu su savanoriu Linu iškelia kraujo donorystės vėliavą ir kviečia žmones į kraujo donorystės akcijas.

Per visą akcijos „Padovanok lašelį“ istoriją 600 donorų pagelbėjo net 1,5 tūkst. ligonių (juk vienas donoras gali  padėti net trims nelaimės ištiktiems žmonėms).  

Pasak kolektyvo, jie jaučiasi laimingi, kad ne vieno nuolatinio donoro kilnios veiklos kelias prasidėjo būtent „Rugutės namuose“. Ypatingos padėkos nusipelnė Vytautas Vasiliauskas, dovanojęs kraujo net 41 kartą, Arūnas Anskaitis – 34, Egidijus Biskis – 27, Erikas Borusevičius – 26 kartą.

Kiekvienas, į akciją  atėjęs duoti kraujo, sutinkamas su pagarba ir išlydimas su nuoširdžiu dėkingumu. Tokia geranoriška atmosfera kasmet plečia neatlygintinų kraujo donorų būrį.

Nacionalinis kraujo centras labai vertina Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ pagalbą ir linki kolektyvui prasminga veikla turtinti Lietuvą, padėti tėvynainiams nugalėti negalias.

„Padovanok lašelį“ – du kartus per metus vykstanti kraujo donorystės akcija, suteikianti galimybę parodyti nuoširdų dėmesį sergančiajam. Sunkų sveikatos sutrikimą ar rimtą trauką patyrusiam prireikia kraujo perpylimų, o donorų kraujas nelaimių ištiktajam – pati brangiausia dovana.

„Rugutės“ fondo,  globojančio vaikus, sergančius piktybiniais navikais, jų artimuosius bei remiančio onkologijos mokslo ir praktikos vystymą, draugystė su  Nacionaliniu kraujo centru prasidėjo dar seniau – 2005 metais.