20

Gegužės

2020

SAM tęsia tradicija tapusią kraujo donorystės akciją


Švelninant karantino sąlygas bei atnaujinus planinių paslaugų teikimą, kaip ir buvo tikimasi, ženkliai padidėjo ir kraujo poreikis. Tad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojai, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo kraujo donorystės akcijoje ir paaukojo apie 10 litrų kraujo. 

Asmens sveikatos departamento direktorės, laikinai vykdančios ministerijos kanclerės funkcijas Odetos Vitkūnienės teigimu, norėdami paskatinti gyventojus dalyvauti kraujo donorystės akcijose, turime tai padaryti savo pavyzdžiu. „Karantino laikotarpiu žmonės rečiau duoda kraujo, todėl norėjome savo pavyzdžiu parodyti, jog kraujo donorystė yra visiškai saugi, o taip pat ypatingai svarbi ligoninėse gydomiems pacientams. Tad skatiname gyventojus nelikti abejingais ir dovanoti kraujo tiems, kurių sveikata, o kartais ir gyvybė priklauso nuo donorų kraujo“, – teigia O. Vitkūnienė.

Aukoti kraujo net ir pandemijos metu yra sudarytos maksimaliai saugios sąlygos. Vos atvykus, donoro prašoma dezinfekuoti rankas, užsidėti apsaugos priemones, pamatuojama temperatūra. Kruopščiai įvertinus donoro pasirengimą, greitai ir saugiai atliekama kraujo paėmimo procedūra. O pirmą kartą duodantiems kraujo donorams yra įteikiamos simbolinės dovanėlės.

Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Daumantas Gutauskas teigia, kad kraujo poreikis pacientų gydymui yra nuolatinis procesas, tačiau ne visi žmonės žino, kokią didelę pagalbą suteikia jų dovanotas kraujas. „Karantino metu kasdien iš NKC į gydymo įstaigas iškeliauja iki 130 skirtingų kraujo komponentų, tad visų kraujo donorų pagalba yra labai svarbi. Vieno donoro kraujas gali padėti net 3 žmonėms, o donorystės akcijoje galima dalyvauti kas 2 mėnesius, tai reiškia, kad vienas kraujo donoras gali padėti iki 18 žmonių per metus“ – sako D. Gutauskas.

Visi galintys skirti pusvalandį laiko ir padėti ekstremalioje situacijoje, kviečiami atvykti padovanoti kraujo Vilniuje, (Žolyno g. 34) bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje, (Naikupės g. 28), Šiauliuose, S. (Daukanto g. 90), Panevėžyje, (Nemuno g. 75).
 
SAM Spaudos tarnyba