19

Vasario

2018

Skelbiame paiešką! Reikia O Rh- Kell- grupės kraujo

Didelis sergamumas vis dar retina kraujo donorų gretas, o nelaimingi atsitikimai ir ligos reikalauja kraujo atsargų papildymo. Kviečiame visus, ypač tuos, kurie turi O Rh- (pirmą neigiamą) kraujo grupę su neigiamu Kell antigenu, atvykite į Nacionalinį kraujo centrą ir padarykite gerą darbą dovanodami kraujo.

Mūsų padaliniai: https://goo.gl/ZHLJqa

Mūsų viešos kraujo donorystės akcijos: https://goo.gl/eqbpz6

Plačiau apie Kell antigeną:
Kiekvieno žmogaus kraujo ląstelės (eritrocitai) savo paviršiaus apvalkale turi tam tikrus darinius, kurie vadinami antigenais. Šių antigenų yra labai daug ir jie pagal savo sudėtį suskirstyti į tam tikras sistemas: ABO, Rh, Kell ir kt. Būtent pagal ABO, Rh ir Kell yra parenkamas ligoniui tinkamas donoro kraujas.

Kraujo grupių antigenai yra genetiškai paveldimi, o tai reiškia, kad tam tikra tvarka perduodami iš tėvų vaikams, todėl vaikai gali paveldėti ir Kell antigeną. Kell antigenas neturi įtakos jį turinčio žmogaus sveikatai. Tačiau jis svarbus perpilant kraują kitam.

Kell antigenas yra stipraus imunogeniškumo, tad jei Kell antigeną turinčio kraujo perpilama tiems, kas šio antigeno neturi, pasigamina antikūnai, sukeliantys neigiamą organizmo reakciją. Todėl nerekomenduojama perpilti kraujo su Kell antigenu vaikams, jaunoms moterims, sergantiems onkologinėmis ir kraujo ligomis. Kell antigeną turi tik apie 9 proc. baltosios ir 2 proc. juodosios rasės žmonių, taigi toks kraujas yra labai retas ir gali būti perpilamas tik tiems, kas taip pat turi šį antigeną. Tai yra priežastys, dėl kurių kraujo su Kell antigenu poreikis yra daug mažesnis, negu kraujo, kuris šio antigeno neturi.

Žinodami, kad turite kraują su Kell antigenu, prieš atvykstant duoti kraujo, rekomenduojame susisiekti su kraujo centru ir pasidomėti, koks šiuo metu yra tokio kraujo poreikis. VšĮ Nacionalinio kraujo centro nemokama telefono linija: 8 800 00003.