14

Vasario

2018

Startuoja Nacionalinio kraujo centro projektas „Aš dalinuosi gerumu!”

Kodėl žmonės duoda kraujo? VšĮ Nacionaliniame kraujo centre apsilankančių kraujo donorų pagrindiniai motyvai yra šie: išgelbėta gyvybė, patikrinta donoro sveikata, artimojo nelaimė, paskatinusi tapti donoru, vidinis geras jausmas, karmos taškai. Dovanos? Ne, šis motyvas nepatenka tarp dažniausiai įvardijamų. Dauguma mūsų donorų kraujo duoda ne dėl dovanų.  Pasitaiko atvejų, kuomet jų netgi yra atsisakoma. Neatlygintiną kraujo donorystę žmonės supranta kaip sąmoningą apsisprendimą padovanoti sergančiajam tai, ko už jokius pinigus neįmanoma nupirkti ar gauti. Iš tiesų mums tereikia labai nedaug pastangų, kad galėtume padaryti neįkainojamai gerą darbą. O gal net ir dvigubai gerą!

Nacionalinio kraujo centro (NKC) komanda sudarys galimybę visiems, išreiškusiems norą atlikti dvigubai gerą darbą ir savo dovanėlę (bilietą į kiną), gautą už duotą kraują, padovanoti socialiai pažeidžiamiems vaikams, kurie stokoja paramos ir visuomenės pagalbos. Norėdami tai padaryti, prieš donorystės procedūrą informuokite apie tai kraujo centro darbuotojus (registratorių ar slaugytoją, imantį kraują). Kraujo centras pasirūpins, kad Jūsų paskirta dovanėlė pasiektų ir pradžiugintų kitus.

Nuolat pildysime sąrašą organizacijų, su kuriomis bendradarbiausime, siekdami išpildyti ten gyvenančių vaikų svajones. Jeigu esate tokia organizacija, praneškite mums apie save! Rašykite el. paštu donoryste@kraujodonoryste.lt ir mes drauge su kraujo donorų pagalba mielai prisidėsime  prie Jūsų atliekamų gerų darbų. Atnaujintą informaciją apie projektą reguliariai skelbsime www.kraujodonoryste.lt