26

Kovo

2018

Sveikiname Vilniaus HOG klubą, prisijungusį prie kraujo donorystės šeimynos !

Tarp neatlygintinų kraujo donorų – ir legendinių „Harley-Davidson“ šeimininkai

 

Kovo 22 d. pavakarę „Harley-Davidson“ klubo nariai rinkosi Vilniuje esančiame šių legendinių motociklų salone. Šioje naujomis padangomis ir alyva kvepiančioje aplinkoje, motociklų apsuptyje juos pasitiko Nacionalinio kraujo centro komanda. Motociklininkams buvo suteikta galimybė kraujo dovanoti lygiai taip pat kaip ir kraujo centre – čia imti kraujo tyrimai iš piršto, klubo atstovus apžiūrėjo ir rekomendacijas teikė gydytojas.

„Manau, tai puiki bendradarbiavimo pradžia – patogu ir smagu, kad būtent čia vyksta akcija“, – sakė pirmą kartą tapęs donoru, Harley-Davidson“ salono Vilniuje šeimininkas Arvydas Skernevičius.

Tokia neįprasta, tačiau sava aplinka netrikdė ir kitų donorų – pritildyta metalo muzika ir aplink stovintys plieniniai žirgai ne tik donorams, bet ir visai NKC komandai kėlė nuotaiką.

Salono šeimininkas pabrėžė, kad mato akivaizdžią paralelę tarp motociklininkų gyvenimo ir donorystės veiklos. „Motociklininkus galima priskirti padidintai rizikos grupei. Jei įvyksta autoavarija, tai jie dažniausiai skaudžiau nukenčia nei automobilių vairuotojai“.

Tačiau, pasak Arvydo, motyvuoja ne tai, kad „gal man kada prireiks kraujo“, o dalinimosi džiaugsmas. „Važinėju motociklu labai atsargiai ir tai darau jau 40 metų. Tikiuosi, kad man neprireiks tokios pagalbos“,– dalinasi mintimis A. Skernevičius. „Manau, kad garbinga misija duoti kraujo, todėl ir sutikome dalyvauti akcijoje“.

Priežastis, dėl ko dalyvauja kraujo donorystės akcijoje, kiti motociklininkai taip pat vardino – norime padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Tai vienybės jausmas, kuris ugdomas mokyklos suole. Bet, visų pirma, lemia auklėjimas šeimoje.

Skaičiuojama, kad mūsų šalies keliais važinėja daugiau nei 1000 „Harley-Davidson“ motociklų.
Klubas vienija apie 70 narių. Klube tie, kurie "Harley-Davidson" ne tik laiko garaže, bet ir reguliariai važinėja motociklais, kurie gyvena „Harley-Davidson" dvasia, kurie daug keliauja.

„Džiugu, kad motociklininkai tapo labai svarbios kraujo donorų šeimos dalimi. Tikiu, kad ši akcija dar labiau paskatins saugoti eismo dalyvių sveikatą ir gyvybę“, – sakė NKC laikinai einanti Donorystės skyriaus vedėjo pareigas, Eglė Paukštytė.

„Harley-Davidson“ klubo nariai ketina tęsti su NKC užsimezgusią draugystę. Sezono atidarymo dieną – gegužės 5 d. – prie „Siemens“ arenos kviečia visus renginio, miesto svečius, vilniečius prisijungti „ne dėl garbės, o garbingai“ ir dovanoti kraujo.