07

Gegužės

2018

Trys dešimtys motociklininkų sezono pradžią paminėjo dovanodami kraujo

Praėjusį savaitgalį Vilniaus regiono baikeriai itin gausiai ir triukšmingai pasitiko sezono pradžią – susirinkę prie „Siemens“ arenos, gyvo garso muzikos fone, demonstruodami vieną už kitą gražesnius savo plieninius žirgus, draugiškai viena kolona išriedėjo į Vilniaus gatves.

Tai vienas didžiausių, jau 29-us metus vykstančių, Lietuvos motociklininkų renginių, suburiantis ne tik Vilniaus, visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių – Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir kt. – motorinių transporto priemonių mėgėjus. Šiuo renginiu siekiama pranešti žmonėms, kad po žiemos motociklininkai vėl tampa eismo dalyviai, skatina visuomenę atsakingai žiūrėti į eismo saugumą, tarp motociklininkų bendruomenės ir visuomenės stiprinti draugiškus santykius, savitarpio pagalbą, būti tolerantiškais, kultūringais.

Savitarpio pagalbą, atsakingumą ir tolerantiškumą baikeriai rodė čia pat, vietoje, savo asmeniniu pavyzdžiu. Nacionalinio kraujo centro įrengtoje palapinėje motociklininkai ir jų svečiai, draugai ir giminaičiai turėjo galimybę dovanoti kraujo.

Pasak vienų iš renginio organizatorių, tarp motociklininkų ir donoro veiklos yra tam tikra paralelė, nes motociklininkus galima priskirti padidintai rizikos grupei. Jei įvyksta autoavarija, tai jie dažniausiai skaudžiau nukenčia nei automobilių vairuotojai.

Kitiems, dovanojusiems kraujo, tiesiog malonu daryti gera, dalintis, tretiems – tai jau tapo tradicija ir, progai pasitaikius, kai kraujo surinkimo punktas yra šalia, būtinai atlieka šią kilnią misiją.

Tai jau antroji šiais metais Nacionalinio kraujo centro drauge su motociklininkais surengta neatlygintinos kraujo donorystės akcija. Nacionalinis kraujo centras tikisi, kad motociklininkai ilgam ir tvirtai tapo labai svarbios kraujo donorų šeimos dalimi.