Informacijos teikimas neveikiančių kraujo centrų donorams


Mieli donorai.

Daugėja paklausimų iš donorų, kurie yra davę kraujo UAB Kraujo donorystės centras ir VšĮ Kauno kraujo centras. Minėtos įstaigos nutraukė donorystės veiklą, todėl iškilo problema dėl informacijos apie donorų kraujo davimą pateikimo, neišduotus donoro pažymėjimus, neatliktas žymas donoro pažymėjimuose ir pan. Šiems donorams davus kraujo kitose kraujo donorystės įstaigose nėra galimybės užfiksuoti buvusius kraujo davimus, o donorai, kurie daug kartų neatlygintinai aukojo kraujo ir aktyviai dalyvavo donorystės veikloje, nėra teikiami donorystės žymūno, nusipelniusio donoro ir garbės donoro vardui gauti.

Atkreipiame dėmesį, kad duomenys bendrame (duomenis teikia visos Lietuvos kraujo donorystės įstaigos) donorų registre kaupiami tik nuo 2012 m. birželio 1 d. Už duomenų pateikimą yra atsakingos jas teikiančios kraujo donorystės įstaigos.

Ką reikėtų daryti?

1. Jeigu turite UAB „Kraujo donorystės centras“ ir VšĮ „Kauno kraujo centras“ išduotą donoro pažymėjimą, kuriame atliktos visos žymos apie kraujo davimą, pažyma apie kraujo davimą ar donorų įskaitos kortelės patvirtinta kopija nėra būtina. Norėdami būti neatlygintinais kraujo donorais mūsų centre ir toliau tęsti neatlygintinos donorystės veiklą, pateikite esamą donoro pažymėjimą, kuriame ir toliau bus žymimas kraujo davimų kiekis. Būtinai paminėkite, jog esate buvęs kitų kraujo centrų donoras ir paprašykite užfiksuoti kraujo davimo kartų kiekį (į programą bus įvestas komentaras apie neatlygintinai duotą kraujo kiekį kituose centruose).


2. Jeigu neturite išduoto pažymėjimo arba jame nėra atliktos visos atžymos apie kraujo davimus kituose kraujo donorystės centruose, taip pat, jei kraujo davėte iki 2012 m. balandžio 01 d., kuomet pradėjo veikti bendras Lietuvos Respublikos kraujo donorų registras, patariame asmeniškai kreiptis į bankroto administravimą vykdančią UAB „Valnetas“ su prašymu pateikti patvirtintą Donoro įskaitos kortelės kopiją ir lydraštį apie išduotą kopiją. Prašymą galima pateikti paštu, elektroniniu paštu ar telefonu.
Kadangi pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, kurie reglamentuoja asmens duomenų apsaugą, nei VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“, nei jokia kita įstaiga donorų duomenų iš minėtų įstaigų tiesiogiai gauti negali, į bankroto administratorių turi kreiptis tik pats donoras.


Kur kreiptis dėl donoro kortelės kopijos ir lydraščio apie kopijos išdavimą?

UAB „Valnetas“, Kęstučio g. 58-3, LT-44304 Kaunas
Bankroto ir restruktūrizavimo administratorius
Aurelijus Galvelis
Mob. 8 614 25676
El. paštas: aurelijus[{et}]valnetas.lt
Darbo laikas: 8.00-17.00, I-V

***
PRAŠYMO PAVYZDYS
(Prašymą galima pateikti ir elektroniniu paštu)

UAB „Valnetas“
Bankroto ir restruktūrizavimo administratoriui
Aurelijui Galveliui
Prašau pateikti man, Vardas Pavardė, patvirtintą donoro įskaitos kortelės kopiją ir lydraštį apie kopijos išdavimą.
Kraujo daviau UAB „Kraujo donorystės centras“.
Vietovė: ........................... (nurodyti miestą, kuriame duota kraujo).
Asmens kodas: ................
Kraujo grupė: ..................
Kraujo duota .................. (nurodyti kuo tiksliau, kiek kartų).
Paskutinį kartą kraujo duota .......................... (nurodyti kuo tiksliau, kada duota).

Prašau informuoti, kada galėsiu atvykti atsiimti.

El. p. ....................@..................
Tel. ............................................

***
PASTABA: dėl donoro įskaitos kortelės kopijos ir lydraščio atsiėmimo ne Kauno mieste teirautis teirautis bankroto administratoriaus.


Tolesni veiksmai gavus Donoro įskaitos kortelės kopiją.

Kortelę galite pateikti VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“, kur specialistai įvertins ir konstatuos kortelėje pažymėtų neatlygintinų kraujo donacijų skaičių, bei padarys atitinkamas žymas pažymėjime, jei jos nebuvo padarytos, o jei neturite ir pažymėjimo – kraujo centras jį išduos (reikės Jūsų nuotraukos).
Jei neatlygintinai kraujo davėte ne mažiau kaip 20, 30 ar 40 kartų ir aktyviai dalyvaujate donorystės veikloje, Jūs galite būti pristatytas donorystės žymūno, nusipelniusio donoro ir garbės donoro vardui gauti. Valdydamas šią informaciją, VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ galės operatyviau pristatyti donorą apdovanojimui.

Ačiū Jums ir visuomet laukiame apsilankant mūsų kraujo centre.