11

Gegužės

2017

Dėkojame Lietuvos donorams už sąmoningumą ir operatyvų susitelkimą!

Paskelbus kritinę situaciją dėl kraujo stygiaus ligoninėse, per 2 dienas sulauktas rekordinis skaičius –  beveik 1,5 tūkstančių neatlygintinų kraujo donorų! 

Nuo pat gegužės 9-osios ryto į didžiausias šalies žiniasklaidos priemones siuntėme  Lietuvos žmonėms žinią, kad ligoninėse susidarė kritinė padėtis – trūksta visų grupių kraujo, o ypač – O RhD-, A RhD-, A RhD+.
Per TV kanalus, radijo stotis, interneto portaluose, taip pat socialiniuose tinkluose iš lūpų į lūpas” žmonės aktyviai dalinosi šia gyvybiškai svarbia žinia. Kai kur net pasirodė informacija, kad didžiausios Lietuvos ligoninės ketina stabdyti planines operacijas. Atsirado ir taksi firma, kuri savo noru vežė donorus į surinkimo punktus nemokamai.

Rezultatas  apstulbino: kiek tądien aplankėme surinkimo punktų, sunku buvo prie kabinetų suskaičiuoti norinčius dovanoti kraujo. Per gegužės 9 ir 10 dienas Nacionaliniame kraujo centre, didžiųjų miestų filialuose, kraujo surinkimo punktuose,  visoje Lietuvoje vykusiose kraujo donorystės akcijose apsilankė 1496 donorai. Iš jų 230 dėl žemo hemoglobino kraujyje ir kitų objektyvių priežasčių (nepakankamo svorio, peršalimo, per dažnų donacijų ir t.t.) dovanoti kraujo negalėjo. Tačiau svarbiausia, kad sureagavo ir neliko abejngi!

Dėkojame kiekvienam donorui, operatyviai atsiliepusiam į ligonių pagalbos šauksmą, už geranoriškumą, susitelkimą ir pilietiškumą. Dėkojame tiems, kurie palaikė iniciatyvą, būrė grupes kolektyvuose, bendruomenėse ir paskatino jas dovanoti kraujo. Ačiū Alytaus, Gargždų, Šiaulių, Mažeikių, Kupiškio miestų, Jurdaičių miestelio gyventojams, taip pat LR Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams, Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto studentams, UAB Jupojos technika” darbuotojams už aktyvų dalyvavimą šiomis dienomis vykusiose kraujo donorystės akcijose.

Nuoširdžiai dėkojame žiniasklaidos priemonėms – ypač naujienų portalui 15min", radijo stočiai Žinių radijas”, Extra fm”, LNK televizijai, BNS  ir kitoms,  kurios geranoriškai, operatyviai ir neatlygintinai skleidė žinią, kvietė žmones dovanoti kraujo.  Jūsų indėlis į kraujo donorystės skatinimą – neįkainojamas.

Taip pat dėkojame Nacionalinio kraujo centro, jo filialų, kraujo surinkimo punktų medikams, specialistams, administracijų darbuotojams už geranorišką susitvarkymą su padidintu darbo krūviu ir viršvalandžius. 

Nuotraukoje - UAB „Baltika Lietuva" kolektyvas - vieni iš tų nuostabių žmonių, kurie vos išgirdę žinią, atskubėjo į Nacionalinį kraujo centrą Vilniuje.