16

Kovo

2017

Dvi donorystės įstaigos oficialiai įteisino ilgametį bendradarbiavimą

Nacionalinis kraujo centras ir Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos  pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ši sutartis –  tai oficialus draugiško ir ilgamečio bendradarbiavimo įteisinimas.

Jau keletą metų donorystės palaikymo renginiuose šalia stovi žalia ir raudona palapinės – šių įstaigų specialistai skatina žmones palaikyti, prisijungti prie kilniausios misijos –  donorystės. Abejose palapinėse donorystei pasakyti „taip“ kviečiama konkrečiais darbais: raudonoje – dovanoti kraujo, žalioje  – užpildyti sutikimą donoro kortelei gauti. „Jau ne vienerius metus bendradarbiaujame, drauge dalyvaujame įvairiose akcijose – skatiname, raginame žmones tapti kraujo donorais, taip pat pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Drauge vykdome švietėjišką veiklą – pasakojame, kaip tai svarbu ir reikalinga, kaip donorystė gelbėja žmonėms gyvybes. Palaikome vieni kitus, džiaugiamės gerais rezultatais“, – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė. 

Pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį, įstaigos įsipareigojo ir toliau konsultuoti, šviesti visuomenę apie neatlygintinos donorystės naudą ir svarbą, kartu formuoti visuomenės teigiamą požiūrį į donorystę,  skleisti neatlygintinos donorystės principus, dalintis informacija socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse, drauge dalyvauti įvairiose akcijose. Donorystės įstaigos tikisi, kad, sutelkus pajėgas, sudomins ir motyvuos kilniai veiklai dar daugiau sąmoningų piliečių.

Sutarties pasirašymą Nacionalinio transplantacijos biuro darbuotojai įprasmino neatlygintinai dovanodami kraujo.
Akimirkos: Facebook