02

Rugpjūčio

2018

Lietuvos šimtmečiui skirtas donorystės turas įpusėjo – sulaukta daugiau nei 2500 kraujo donorų!

Jau įpusėjo šių metų Nacionalinio kraujo centro neatlygintinos kraujo donorystės Turo kelionė, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui.

„Maloniai stebimės ir džiaugiamės, kad net vidurvasarį, atostogų laikotarpiu, tokiu alinančiu karštu oru Lietuvos 100-mečiui skirta akcija sutraukia minias kito nelaimei neabejingų žmonių visoje Lietuvoje. Aktyvus gyventojų dalyvavimas rodo, kad mokame būti vieningi, pilietiški, jautrūs, norime ir galime dalintis“, – sako Nacionalinio kraujo centro laikinoji vadovė Ignė Klangauskienė.

„Būk čia dėl kitų, duok kraujo, dalinkis gyvenimu“ – toks šių metų donorystės Turo šūkis ir kvietimas savanoriams, kurį per Lietuvą skelbia šios akcijos ambasadorius ir ilgametis donoras, grupės „G&G Sindikato“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Nacionalinio kraujo centro komanda jau aplankė 25 miestus ir miestelius ir Turo akcijose sulaukė 2561 tūkst. savanorių.

Tarp aktyviausių Turo dalyvių pažymėtini tokie miestai, kaip Vilnius, Jonava, Anykščiai, Varėna, Telšiai, Mažeikiai, Naisių miestelis, kur akcijose dalyvavo 100 ir daugiau gyventojų. Tačiau įsibėgėjus Turui, patys aktyviausi gyventojai yra uteniškiai ir marijampoliečiai – sulaukta beveik po 200 norinčiųjų padovanoti kraujo. Taip pat Utenoje pasiektas dar vienas rekordas – net 55 uteniškiai pirmą kartą tapo donorais.

Nacionalinis kraujo centras dėkoja kiekvienam, turo metu apsisprendusiam pirmą kartą paaukoti kraujo, dėkoja kiekvienam, norėjusiam padėti, bet dėl tam tikrų sveikatos priežasčių negalėjusiam to atlikti, nuoširdžiausiai dėkoja tiems, kurie nuolat, radę laisvą minutę, neatsisako progos tai padaryti.

Nacionalinis kraujo centras reiškia nuoširdžią padėką už pagalbą miestų ir rajonų savivaldybėms, asmeniškai savivaldybių vadovams, kurie patys rodo pavyzdį, duodami kraujo, taip pat miestų visuomenės sveikatos biurams, visuomeninėms organizacijoms, vietos kultūros, pramogų pasaulio atstovams. Dėkojame miestų ir miestelių meno kolektyvams, jauniesiems atlikėjams, kurie neatlygintinai koncertuoja – taip pat prisideda prie neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo, sukuria akcijos dalyviams pakilią ir šventinę nuotaiką.

Dėkojame Turo rėmėjams ir neatlygintinos kraujo donorystės bičiuliams: prekybos ir pramogų centrui Akropolis Vilniuje, UAB „Eckes-Granini Lietuva“, BENU vaistinė, UAB Miečys, UAB „Acorus Calamus", UAB Sinerta, UAB Kokosas, The Muscle Makers Gym, UAB „Lux Express Lithuania“, įsteigusiems atminimo dovanėles, Lietuvos šaulių sąjungai. Žiniasklaidos atstovams – portalams 15min, tv3, LRT televizijai ir radijui, laidos „Sveikatos kodas“ kūrėjams, savaitraščiui „Lietuvos sveikata“, radijo stočiai Extra FM ir kt.

Dėkojame niekada nepailstantiems savanoriams, negailintiems savo laiko ir jėgų padedant Turo renginiuose. Taip pat visiems, kurių dėka Neatlygintinos kraujo donorystės turas 2018 tampa tikra švente.

Rugpjūtį Nacionalinio kraujo centro komanda savo palapinėje lauks donorų Šilalėje, Šilutėje, Kaišiadoryse, Rokiškyje, Krekenavoje, Kupiškyje, Tauragėje, Zarasuose ir kt. Informaciją apie renginius ir akcijas galima rasti Nacionalinio kraujo centro tinklalapyje: https://v2.kraujodonoryste.lt/events/

Aplankęs net 50 Lietuvos miestų, Turas finišuos rugsėjo 21 d. Panevėžyje, kur vyks aktyviausių miestų, donorų, Turo rėmėjų, partnerių pagerbimo ceremonija.