13

Liepos

2017

Lietuvos žmonių pilietiškumas ir atsakingumas kasmet auga: neatlygintinai kraujo padovanoti atėjo 3176 donorų

Nacionalinis kraujo centras, birželio 15-ąją paskelbęs startą tradicinei 8-ajai neatlygintinos kraujo donorystės kelionei per Lietuvą, jau susumavo rezultatus – duoti kraujo atėjo 3176 donorai. Vilniuje prasidėjęs Turas iki liepos 12 d. aplankė net 32 Lietuvos miestus ir miestelius. Nacionalinio kraujo centro komanda stebisi, kokia neįtikėtina aritmetine progresija gerumo „virusas“ plinta po mūsų šalį.

2015 metais prie Turo prisijungė 11 miestų, 2016 metais – 21 miestas, šiais metais dalyvavo net 32 miestai ir miesteliai. 2014 metais į akciją atėjo apie 750 donorų, dar po metų – 1500, šiemet – 3176.

„Yra kuo didžiuotis – augančiu žmonių sąmoningumu, pilietiškumu, noru dalintis, dovanoti. Tai ne tik mūsų centro atliekamo aktyvaus švietėjiško darbo rezultatas. Akivaizdu, kad visuomenė auga vidumi, širdimi, pradeda kitaip mąstyti, kitaip žiūrėti į kito nelaimę, kitaip jausti atsakomybę. Tai įrodymas, kad kardinaliai keičiasi žmonių požiūris į neatlygintiną kraujo donorystę, Buvo ir tokių miestų, miestelių, kurie net varžėsi, kuriame iš jų prie akcijos prisijungs daugiau donorų“, – sako Nacionalinio kraujo centro Donorystės skyriaus vadovas Paulius Norkus.

Jau tapo gražia ir prasminga tradicija, kai Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą pradžią skelbia Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Turą trečius metus globojanti šalies vadovė savo asmeniniu pavyzdžiu kasmet kviečia nebūti abejingais ir prisijungti prie donorų būrio, tapti neatlygintinais kraujo donorais ir dar aktyviau prisidėti gelbstint kitų žmonių gyvybes.

NKC per metus surengia apie 1000 kraujo donorystės akcijų ir kitokių renginių. Vienas jų – „Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą“, kuris siekiant paminėti Pasaulinę kraujo donoro dieną, organizuojamas kiekvieną vasarą. Turo, kurio šiųmetinis šūkis „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“, metu organizatoriai ragino žmones nebūti abejingais, nedelsti, nelaukti, kol ištiks bėda, kai kraujo jau trūks, o dalintis dabar ir nuolat.

Šiais metais Nacionalinis kraujo centras užsibrėžė tikslą pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę. Jei 2015 metais du trečdaliai kraują duodančiųjų tai darė neprašydami atlygio, tai šiuo metu tai daro visi.

Nacionalinio kraujo centro komanda nuoširdžiai dėkoja visų miestų ir miestelių gyventojams, itin aktyviai dalyvavusiems ir dovanojusiems kraujo – dovanojusiems gyvenimą visai nepažįstamam žmogui. Turo metu daugiausiai norinčiųjų paaukoti kraujo buvo Vilniuje, Marijampolėje, Jonavoje, Alytuje, Visagine.

Taip pat Centro komanda dėkoja Turo rėmėjams, partneriams, draugams. Turo renginiai parodė, kad drauge palaikydami neatlygintinos donorystės idėją,   galime labai daug nuveikti. Ypatinga padėka –  „Elmenhorster“, UAB „Arimex“, UABSINERTA LDC”, UAB „Miečys“, UAB „Baltic Amadeus“, AB DNB bankas, radijo stočiai „Extra FM“, savaitraščiui „Lietuvos sveikata“, portalui „15min.lt“  ir Lietuvos Šaulių sąjungai.