17

Rugsėjo

2014

LR ministerijose puoselėjamos kraujo donorystės tradicijos

VšĮ Nacionalinis kraujo centras reiškia nuoširdžią padėką Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ir  Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijų vadovybėms ir darbuotojams už nuolatinį neatlygintinos kraujo donorystės idėjos rėmimą ir sklaidą.  

Rugsėjo 17-ąją vykusios neatlygintinos kraujo donorystės akcijos LR Žemės ūkio ministerijoje metu net 27 ministerijos darbuotojai paaukojo kraujo. Didžioji dauguma jų -  nuolatiniai kraujo donorai. „Jeigu sveikata leidžia, kraujo donoru turėtų tapti kiekvienas. Juk tai nereikalauja ypatingų pastangų, tačiau gali padėti išgelbėti kito žmogaus gyvybę“,  – teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė,  dalyvavusi Nacionalinio kraujo centro akcijoje. „Niekada negali žinoti, o gal ir pačiam reikės tokios pagalbos. Norint gauti, reikia duoti“, – kalbėjo į akciją susirinkę ministerijos darbuotojai.

Gražia tradicija tapo kiekvienais metais, rudenį, kraujo donorystės akciją rengti ir LR Aplinkos ministerijoje. Čia vykusios akcijos metu, taip pat rugsėjo 17 dieną, 25 ministerijos darbuotojai pasidalino savo krauju su sergančiaisiais. Esame dėkingi Viktorui, kuris net 23 kartus dovanojo kraujo, Loretai – už 17-ą kartą dovanotą kraują, Daliai – už 12-ą kartą, Vidui ir Pauliui – už 9-ą kartą dovanotą kraują. Džiugu, kad donorų gretas papildė 9 ministrijos darbuotojai, kurie kraujo aukojo pirmą kartą savo gyvenime.

Tikimės, kad tokie pavyzdžiai neišnyks, o priešingai – visuomenėje jų kaskart daugės. Kuo daugiau žmonių, suprantančių neatlygintinos kraujo donorystės reikšmę, tuo daugiau vilties sergantiesiems, kurių šimtai kiekvieną dieną laukia kraujo perpylimo. Ačiū visiems, paprastus, bet reikšmingus darbus darantiems žmonėms.