31

Rugpjūčio

2018

Nuo rugsėjo startuoja 2-asis projekto „Aš dalinuosi gerumu“ etapas

Kartu su naujais mokslo metais nuo rugsėjo 1-osios sugrįžta kraujo donorų inicijuota ir Nacionalinio kraujo centro (NKC) plėtojama akcija „Aš dalinuosi gerumu“. Tai jau antrasis NKC įgyvendinamas šio projekto etapas. Pačių žmonių, apsilankančių kraujo centruose išsakytų motyvų ir prioritetų, kodėl jie dovanoja kraujo, dėka ir gimė projekto idėja. 

Didžioji dalis donorų ateina ne dėl dovanų. Donorai patys neretai jų atsisako. O tarp dažniausiai įvardijamų kraujo davimo motyvų – išgelbėta gyvybė, patikrinta donoro sveikata, paskatinusi artimojo nelaimė, vidinis geras jausmas, karmos taškai. Todėl nuspręsta suteikti donorams galimybę padaryti dvigubai gerą darbą – už duotą kraują gautą dovaną perleisti tiems, kuriems ji pasitarnautų labiau – socialiai pažeidžiamiems vaikams. 

Projektas, startavęs šių metų vasarį,  sulaukė daugelio ne tik ilgamečių, bet ir pirmą kartą kraujo dovanojusių donorų, taip pat įmonių, organizacijų pozityvaus vertinimo, pritarimo ir aktyvaus palaikymo.  Per pirmąjį projekto etapą 359 dosnūs žmonės atsisakė už dovanojamą kraują jiems priklausančių bilietų į kiną ir juos paskyrė sunkiau gyvenančių šeimų vaikams, kuriais rūpinasi organizacijos „Lietuvos Caritas“, „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius.

Surinktus kino bilietus minėtoms organizacijoms perdavė vienas aktyviausių neatlygintinų kraujo donorų, pilietinės akcijos „Vienas kraujas“ pradininkų, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis G. Liaudanskas-Svaras. Atlikėjas aplankė organizaciją „Gelbėkit vaikus“ ir nuo visų donorų įteikė staigmeną.

 „Vis daugiau lietuvių neatlygintiną kraujo donorystę supranta kaip sąmoningą apsisprendimą padovanoti sergančiajam tai, ko niekur kitur neįmanoma gauti ar tiesiog nusipirkti. Tokiu būdu dovanodami kraujo, donorai ne tik padeda gelbėti sergančių žmonių gyvybes, bet ir pradžiugina sunkiau gyvenančių šeimų vaikus“, – teigia laikinoji Nacionalinio kraujo centro vadovė Ignė Klangauskienė.

Nuo rugsėjo 1 dienos projekto 2-asis etapas ir toliau bus vykdomas visuose NKC padaliniuose bei viešose donorystės akcijose. Taip pat, kaip ir 1-ojo etapo metu,  nuolat bus pildomas sąrašas organizacijų, įstaigų, įmonių, su kuriomis bus bendradarbiaujama. Tie, kurie pageidaus atlikti dvigubai gerą darbą ir savo dovanėlę (bilietą į kiną) perdovanoti socialiai pažeidžiamiems vaikams, prieš donorystės procedūrą apie tai turi informuoti kraujo centro registratorių. Kraujo centras pasirūpins, kad Jūsų paskirtos dovanėlės pasiektų ir pradžiugintų vaikus, kurie galbūt niekada nėra buvę kine.

Visą informaciją apie projektą „Aš dalinuosi gerumu“ rasite čia:

https://v2.kraujodonoryste.lt/naujienos/startuoja-nacionalinio-kraujo-centro-projektas-as-dalinuosi-gerumu.html