15

Gegužės

2017

Po ilgų svarstymų skelbiame piešinių konkurso „Kraujas gyvybės vardan“ nugalėtojus

Nacionaliniam kraujo centrui aktyviai bendradarbiaujant su Ukrainos visuomenine jaunimo organizacija „Širdis į širdį“,  jau trečius metus surengtas tarptautinis mokinių piešinių konkursas „Kraujas gyvybės vardan“. Pasak Nacionalinio kraujo centro direktorės Joanos Bikulčienės, konkursas unikalus tuo, kad  vyksta tuo pačiu metu ir Ukrainoje,  ir Lietuvoje – ir lietuviai, ir ukrainiečiai ta pačia tema kuria darbus, stengiasi perteikti šią svarbią ir kilnią misiją savo gebėjimais ant popieriaus lapo.

Nacionalinis kraujo centras, koordinavęs šį konkursą, per kelis mėnesius sulaukė daugiau kaip 200 darbų iš daugiau kaip 50 Lietuvos ugdymo įstaigų. Kiekviena mokykla, dalyvavusi šiame renginyje, yra verta padėkos. Nuoširdžiai dėkojame kiekvienai mokyklai – mes būtinai jas pagerbsime, išsiųsime specialias padėkas. Taip pat ypatingos pagarbos nusipelnė gausiausiai konkurse dalyvavusios mokyklos – tos, iš kurių gauta daugiau kaip po 10 piešinių: tai Tauragės "Versmės" gimnazija, Zarasų rajono Salako pagrindinė mokykla, Šakių rajono Gelgaudiškio "Šaltinio" specialiojo ugdymo centras, Kauno Panemunės pradinė mokykla, Tauragės "Šaltinio" progimnazija, Panevėžio Rožyno progimnazija, Panevėžio Senvagės progimnazija.

Nugalėtojams bus padėkota specialiame renginyje gegužės 19 dieną, 13.00 val., Nacionaliniame kraujo centre Vilniuje (Žolyno g. 34). Čia konkurso nugalėtojai bus pakviesti į ekskursiją, kurios metu iš arčiau susipažins su kraujo keliu ir bus apdovanoti. Nugalėtojų darbai papuoš Nacionalinio kraujo centro patalpų sienas – jais ištisus metus galės grožėtis Nacionalinio kraujo centro svečiai, valstybinių institucijų vadovai, medikai, donorai, darbuotojai ir kt.

Nugalėtojai 10–14 m. amžiaus grupėje:  
I VIETA – Deimantė Povilaitytė (Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija), Augustė Mižutavičiūtė (Šilalės r. kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija)
II VIETA – Gabija Musneckytė (Panevėžio r. Smilgių gimnazija), Gintautė Kriukaitė (Panevėžio r. Krekenavos M. Antanaičio gimnazija), Greta Narbutaitė (Raseinių r. Gylių mokykla-daugiafunkcinis centras), Eglė Maksvytytė (Raseinių r. Gylių mokykla-daugiafunkcinis centras)
III VIETA – Kamilė Grigalauskaitė (Raseinių Šaltinio progimnazija), Karina Frolova (Vilniaus r. Paberžės "Verdenės" gimnazija), Evita Ignatavičiūtė (Panevėžio Rožyno progimnazija), Lukas Karpas (Tauragės "Šaltinio" progimnazija)

Nugalėtojai 15–22 m. amžiaus grupėje:
I VIETA – Laura Povilaitytė (Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija)
II VIETA – Jonė Virbickaitė (Plungės "Saulės" gimnazija)
III VIETA – Vijolė Ambrozaitė (Tauragės "Versmės" gimnazija), Kornelija Merkelytė (Tauragės "Versmės" gimnazija)

Atsiprašome visų švietimo ir ugdymo įstaigų dėl objektyvių priežasčių užsitęsusio konkurso, nuoširdžiai dėkojame mokyklų bendruomenėms už bendradarbiavimą skleidžiant gerąją žinią apie kraujo donorystę ir  geranorišką dalyvavimą piešinių konkurse.

Apdovanojimų renginio akimirkas kitą savaitę bus galima rasti Nacionalinio kraujo centro Facebook puslapyje.

Nuotraukoje - Deimantės Povilaitytės piešinys