14

Birželio

2017

Skaistgiryje - daugybė gerų, donorystei neabejingų, žmonių!

Vida URBONIENĖ

Birželio šeštą dieną Skaistgirio moterų draugija „Versmė" organizavo Donorų dieną.  Į moterų kvietimą atsiliepė trys dešimtys donorų, norinčių dovanoti kraujo. Nacionalinio kraujo centro Šiaulių padalinio komandai atlikus tyrimus, kraujas paimtas iš dvidešimt šešių  donorų. Šeši iš jų kraujo dovanojo pirmą kartą.

Džiugu tai, kad gražų pavyzdį savo teritorijos gyventojams rodo  Jurdaičių, Reibinių, Maldenių  seniūnaičiai Raimantas Balčiūnas, Gintautas Rudauskas, Renata Šidlauskaitė.  Kas kartą neaplenkia donorų dienų ir garbės donoras Arūnas Bagdonas, ilgamečiai donorai Antanas Norvaišas, Benas Urbonas, Stanislovas Valys, ūkininkas  Alfonsas Zaloga, Ramoškių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Povilaitienė, bibliotekininkė Lijana Degimienė.  Donorystės tradicijos perduodamos šeimose. Šią donorų dieną kartu su Daiva Vaitiekūniene atėjo duoti kraujo dukra Gintarė, su Irena Valiene jos vaikai Stanislovas ir Rasma, su Genovaite Keturakiene sūnus Vitalijus. 

Skaistgirio moterų draugijos „Versmė" moterys, dalyvaujančios respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, donorams dovanojo atšvaitų kartu primindamos, kaip saugiai elgtis gatvėje. Donorai, turintys atšvaitus iš ankstesnių akcijų, sakė gautus atšvaitus dovanos tiems, kurie jų dar neturi kartu pakviesdami tapti neatlygintinais kraujo donorais. Organizatorėms smagu, kad joms pavyko išlaikyti Skaistgirio krašte donorystės tradicijas ir sėkmingai, jau šešioliktus metus, tęsti šią kilnią misiją.

Prieš porą savaičių  tokią pat donorystės akciją organizavo ir Jurdaičių socialinės globos darbuotojai, subūrę kraujo duoti net keturiolika dirbančiųjų. Skaistgirio seniūnijoje nuo šiol Donorų dienos bus organizuojamos jau dviejuose taškuose. Moterys, organizavusios šią Donorų dieną, dėkingos kultūros namų vadovams už palaikymą suteikiant patalpas, Skaistgirio žemės ūkio bendrovės ir Jurdaičių socialinės globos namų vadovams už supratingumą išleidžiant dirbančiuosius duoti kraujo ir visiems donorams, radusiems laiko šiai kilniai misijai.

Tekstas ir nuotraukos - autorės