16

Birželio

2017

Startavo 8-asis neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą!

Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras – birželio 15-ąją Vilniuje, V. Kudirkos a.,  pradėjo tradiciniu tapusį neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą. Jau pirmoji Turo diena pažymėta kokybės ženklu – daugiau nei 220 vilniečių ir miesto svečių atėjo neatlygintinai duoti kraujo Vilniuje, tuo pačiu metu vykusioje akcijoje Šilalės mieste dovanoti kraujo panoro rekordiškai didelis donorų skaičius – per 120.

Turo atidarymo metu iškilmingai pagerbta daugiau nei pusšimtis nusipelniusių kraujo donorystei piliečių – 20 kartų ir daugiau neatlygintinai davę kraujo buvo apdovanoti donorystės žymūno pažymėjimais, daugiau nei 30 kartų – nusipelniusio donoro pažymėjimais.

Aktyviausiems donorams LR Sveikatos apsaugos ministerijos pažymėjimus įteikė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Ministras, pats būdamas donoru ir suprasdamas šios veiklos itin didelę svarbą,  dėkojo būriui žmonių už  pilietiškumą, didžiulę atsakomybę, vienybės jausmą ir gerus darbus. Pasak Nacionalinio kraujo centro direktorės Joanos Bikulčienės, per metus NKC surengia apie 1000 kraujo donorystės akcijų ir kitokių renginių. Vienas jų – „Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą“, kuris siekiant paminėti Pasaulinę kraujo donoro dieną, organizuojamas kiekvieną vasarą.

„Turą globoja pati šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri savo asmeniniu pavyzdžiu kasmet kviečia nebūti abejingais ir prisijungti prie donorų būrio. Už kasmet rodomą dėmesį, skiriamą laiką ir realų kraujo donorystės palaikymą mes esame Prezidentei labai dėkingi. Kaip ir dėkingi visiems šiems donorams, šiandien pakviestiems į šventę  – jų indėlis į mūsų gyventojų sveikatos apsaugą labai svarus. Džiugu, kad tokių, kuriuos apdovanojame,  kasmet daugėja. Tai  akivaizdus įrodymas, kad keičiasi žmonių požiūris į neatlygintiną kraujo donorystę,“ – sakė Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Šių metų turo šūkis – „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“. Turo metu organizatoriai ragina žmones nebūti abejingais, nedelsti, nelaukti, kol ištiks bėda, kai kraujo jau trūks, o dalintis dabar ir nuolat. Turo atidaryme donorus ir renginio svečius linksmino atlikėjai - Neda Malūnavičiūtė, roko grupė „The station“ ir Egidijus Sipavičius. Pastarasis po pasirodymo taip pat pat dovanojo kraujo – nuoširdžiai dėkojame dainininkui.

Vilniuje prasidėjusi Turo kelionė iki pat liepos 12-osios aplankys 32 Lietuvos miestus ir miestelius. Turo maršrutą galima rasti: TURAS 2017
Turo metu visuose miestuose dalyvių lauks pramogos, koncertai, rėmėjų dovanos ir galimybė atlikti kilnią misiją – padovanoti kraujo.

Nacionalinio kraujo centro komanda nuoširdžiai dėkoja visiems,  vakar atėjusiems į V. Kudirkos aikštę Vilniuje, taip pat itin aktyviai dalyvavusiems ir dovanojusiems kraujo akcijoje Šilalėje, kurie, kepinant saulei, kantriai laukė eilėje, kad galėtų padovanoti gyvenimą visai nepažįstamam žmogui.

Nors praėjusiais metais Lietuvos gyventojai kraują davė daugiau kaip 100 tūkst. kartų, tai atliko tik 2,1 proc. visų šalies gyventojų. Tam, kad būtų užtikrintas kraujo poreikis, būtina, kad į kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų iki 300 donorų. Vien Vilniuje, kad ligoninės nejaustų kraujo stygiaus, reikia, kad kasdien kraujo duotų ne mažiau nei 200 žmonių.

Turo atidarymo akimirkos (I) - FACEBOOK
Turo atidarymo akimirkos (II) - FACEBOOK