07

Balandžio

2017

Teatro „Kitas kampas“ aktorius Audrius Bružas: nesame blogi, tik turime daug socialinio vangumo

Improvizacijos teatro „Kitas kampas“ aktorius Audrius Bružas su mažamečiu sūnum apsilankė Nacionaliniame kraujo centre ir be išskirtinės progos padovanojo kraujo. Paklaustas, kas paskatino šios misijos, A. Bružas atvirauja:

„Paskatino? Ne, tiksliau sakant, dažnai galvoju apie tai ir žinau, kad tai reikalinga. Tačiau tas žinojimas ne visada padeda – juk žinome, kad  sportuoti sveika, tačiau to nedarome, žinome, kad nereikia valgyti bandelių, čipsų, o vertingiau rinktis sveiką maistą, bet vis vien valgome. Taip ir čia – puikiai žinome, kad kraujas labai reikalingas operacijų metu, gydant sunkius  ligonius, tačiau ne visada pagalvojam tai padaryti“.

Daugiausiai informacijos apie kraujo trūkumą Audrius sužino per žiniasklaidą ir tuomet susimąsto: juk gali duoti kraujo, gali ir neduoti, tačiau tau niekas nepasikeis, o tam, kuriam jo gyvybiškai reikia, gali kainuoti gyvenimą. „Tai ir vadinu elementariu socialiniu vangumu. Tu kaip ir sutinki ir neprieštarauji viduje, kad tai svarbu, labai reikalinga, tačiau nieko nedarai, kad situacija pasikeistų. Čia mūsų visuomenės problema, neišskiriant ir manęs“, – šypsosi Audrius.

„Kitas kampas“ aktorius yra dalyvavęs kraujo donorystės akcijoje su teatro kolegomis. Taip pat yra daug girdėjęs apie donorus, kurie dovanoja kraujo reguliariai ir jų donacijų skaičius siekia iki 100. Ir nuolat aktorių lydėdavo mintis  – kodėl to negaliu padaryti aš. Tačiau, anot A. Bružo, jis pastebi, kad šiandienos jaunimas daug aktyviau dalyvauja įvairiose socialinėse sferose – ir tai labai pagirtina. Kaip pavyzdį pateikė Skandinavijos šalių gyventojus, kurie aktyviai dalyvaudami socialiniame gyvenime,  jaučiasi reikalingi, turi savyje mažiau vidinio nerimo, rečiau serga depresija, nejaučia tuštumos jausmo.

„Tikiu, kad švietimas šioje srityje labai padeda ir padės ateityje. Juk augam ir tobulėjam ne tik technologijų srityje, bet auga mūsų sąmoningumas, suvokimas, ką tu gali duoti pasauliui, kaip ir kuo gali prisidėti, kad gyvenimas taptų geresnis ir gražesnis“. Paklaustas, ką jaučia po procedūros, pašnekovas paaiškino, kad dideliu herojumi nesijaučia, bet tas faktas, kad beveik  pusę litro kraujo kažkam padės, galbūt gyvybę išgelbės... „O kiek yra neišgelbėta?! Todėl kviečiu visus išsivaduoti iš socialinio vangumo. Žinom, skaitom girdim apie tai daug informacijos, tačiau nieko nedarom, jokių veiksmų nesiimam. Kviečiu ir raginu imtis veiksmų!“ , – „Kito kampo“ aktorius, pasižymintis bene didžiausiu humoro jausmu, baigia itin netikėtai rimtą pokalbį.

A. Bružas negalvoja toli į ateitį, tačiau prasitaria, kad būtų visai neblogai, jog šis veiksmas taptų galbūt pusmetinė, o gal ir dažnesnė jo gyvenimo tradicija.